ІНСТРУКЦІЇ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ ВІЛЬНОЮ БОРОТЬБОЮ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

ІНСТРУКЦІЇ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ ВІЛЬНОЮ ТА ГРЕКО-РИМСЬКОЮ БОРОТЬБОЮ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Дотримання правил техніки безпеки студентами спеціалізації вільної та греко-римської боротьби при проведенні тренувальних занять, а також участі в змаганнях має велике значення, для виключення травм в процесі участі в навчально-тренувальної діяльності, ефективності навчального процесу, розроблені вимоги до техніки безпеки.

  1. Загальні вимоги безпеки

1.1 До занять з боротьби допускаються особи які пройшли інструктаж з техніки безпеки, охорони праці, медичний огляд та за станом здоров’я, не мають протипоказань.

1.2 Студент повинен дбайливо ставитися до спортивного інвентарю, обладнання залів та інших приміщень, підтримувати чистоту і порядок у роздягальнях і підсобних приміщеннях.

1.3. Студент повинен з повагою ставитися до всіх членів групи, тренерів-викладачів, які працюють в залі.

1.4. У місцях проведення занять зі спортивної боротьби повинна бути медична аптечка з набором необхідних медикаментів і перев’язувальних засобів для надання першої допомоги при травмах.

1.5. Викладачі та студенти зобов’язані дотримуватися правил пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння і виходи екстреної евакуації.

1.6. При проведенні занять зі спортивної боротьби дотримуватися розкладу навчальних занять, встановленого режиму занять і відпочинку.

1.7. В процесі занять тренер-викладач і учні повинні дотримуватися правил спортивної боротьби, носіння спортивного одягу, спортивного взуття, правил особистої гігієни.

1.8. При проведенні занять зі спортивної боротьби можливий вплив на студентів наступних небезпечних і шкідливих факторів:

– виконання вправ без розминки;

-травми при падінні під час проведення (відпрацювання) прийомів спортивної боротьби, садин та пошкодження шкірних покровів, удари при русі;

-Травми, отримані в місцях не придатних для занять (зони знаходження снарядів ОФП).

1.9. Про кожний нещасний випадок зі студентами тренер-викладач зобов’язаний негайно надати першу допомогу потерпілому, при необхідності викликати швидку допомогу, повідомити адміністрацію установи.

 

 

2 Вимоги безпеки перед початком занять

2.1 Зал – це місце підвищеної небезпеки. Для запобігання травм студенти повинні входити в зал тільки з дозволу тренера-викладача, в ході заняття строго слідувати інструкціям і вказівкам тренера-викладача.

2.2. На заняття студент повинен приходити за 10-15 хвилин до початку, щоб встигнути переодягнутися.

2.3. Перед початком занять студент повинен надіти спортивний костюм і спортивне взуття (трико, бандаж, борцовки, тренувальний костюм) і налаштуватися на заняття.

2.4. Тренер повинен перевірити зовнішній вигляд студентів.

2.5. Рани, подряпини необхідно ретельно обробити і обов’язково накласти пов’язку (бинт, лейкопластир і т.п.).

2.6. При наявності грибкових захворювань ніг необхідно провести планове лікування і займатися виключно в білих шкарпетках.

2.7. Під час занять носіння окулярів заборонено.

2.8. Під час занять зняти з себе предмети, які можуть бути причиною травми: ланцюжки, хрестики, сережка, браслети, та інше.

2.8. Нігті повинні бути коротко підстрижені.

2.9. Довге волосся повинно бути прибрано і зав’язано будь-якими м’якими стрічками. Використання шпильок заборонено.

2.10 Студенткам обов’язкове вдягати щільну білу майку і трико.

2.11 Перевірити борцівський килим на відсутність сторонніх предметів, протерти спортивні снаряди (гирі, штангу, поперечину та ін.).

 

  1. Вимоги безпеки під час занять

3.1 Необхідно налаштуватися на заняття, зосередитися. Студенти повинні виконувати рухи заздалегідь обговорені з тренером-викладачем.

3.2 Суперечки, силове протиборство, самостійний інструктаж неприпустимі. Студенти зобов’язані неухильно виконувати вказівки тренера-викладача.

3.3.Під час розминки триматися строго один за одним, щоб уникнути зіткнень.

3.5. При виконанні перекидів, страховки строго дотримуватися дистанції між студентами, що виконують вправи.

3.6. Визначити кожному студенту зону, в якій буде виконуватися відпрацювання кидків і прийомів.

3.7. Заняття здійснюються тільки під керівництвом тренера-викладача. Виконання рухових процесів і їх закінчення проводяться за сигналом тренера.

3.8. Не починати відпрацювання кидків без команди тренера-викладача.

3.9. Не змінювати партнера без дозволу тренера-викладача.

3.10. В процесі розучування елементів спортивної боротьби на килимі може перебувати не більше шести пар.

3.11. Рухові дії слід проводити в напрямі від центру килима до краю. При всіх діях атакований повинен використовувати прийоми самостраховки. Під час занять неприпустимо порушення дисципліни: забороняється входити і залишати зал і килим без дозволу тренера-викладача;

3.12. Вправи в парах проводяться між студентами однакової фізично-технічної підготовки і ваговій категорії. Не можна тренуватися з партнером, що різняться у вазі більш ніж на одну вагову категорію;

3.13. Кожен студент повинен знати, володіти, і завжди застосовувати прийоми самостраховки, і довести їх до автоматизму. При падіннях необхідно згрупуватися, щоб уникнути отримання травми, важливо берегти голову, не опиратися прямими руками, ліктями в килим, не проводити прийоми, що вимагають великої сили або високої координації в стані сильної втоми, не сидіти на килимі і не боротися лежачи, якщо поруч виконуються технічні дії в стійці іншими студентами.

3.14 Всі вправи (кидки, прийоми, утримання) слід виконувати так, щоб вони були найбільш безпечні. При виконанні вправ студенти зобов’язані страхувати один одного.

3.15. При кидках пом’якшувати падіння партнера, підтримуючи його.

3.16.  Не кидати партнера, якщо місце, де він повинен впасти, зайнято або в найближчий момент буде зайняте іншою парою. Атакуючий повинен добре орієнтуватися в ситуації і перед кидком оцінити дії інших пар.

3.17. Проводити кидки так, щоб партнер не міг вдаритися головою.

3.18. Якщо партнер знаходиться в небезпечному положенні, виконання вправи негайно припинити.

3.19. Студенти, вільні від виконання вправи, повинні уважно стежити за діями товаришів і в разі виникнення небезпечної ситуації прийти їм на допомогу.

3.20. Забороняються під час боротьби і тренувань, умисні удари головою, руками, ногами, больові прийоми на руки, больові прийоми на ноги, удушливі прийоми, захвати двома руками за шию, прийоми проти суглобів рук ніг, які не дозволяється з’єднувати пальці рук у «замок» під час захвату, не допускається застосування заборонених прийомів;

3.21. Не можна допускати згону зайвої ваги, це може завдати шкоди здоров’ю. Не дозволяється грубість у відношенні до партнера, несерйозно-жартівливе ставлення до вивчення техніки і тренування та інше.

3.22 Під час тренувальних схваток і відпрацювання прийомів у парі по свистку викладача борці негайно припиняють боротьбу. Не допускається в тренувальній схватці зайва емоційність, грубе неповажне ставлення до суперника.

 

  1. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

4.1. При появі під час занять болю в суглобах рук, ніг, болі в спині, а також при поганому самопочутті припинити заняття і повідомити про це тренера-викладача.

4.2. При виникненні пошкоджень на борцівському килимі або в інших місцях проведення занять припинити проведення занять і повідомити адміністрацію установи. Заняття продовжити тільки після усунення несправності або заміни спортивного обладнання та інвентарю.

4.3. При отриманні студентом травми негайно надати першу допомогу потерпілому, при необхідності відправити його до найближчої лікувальної установи, повідомити про це адміністрацію установи і батьків потерпілого.

4.4. При виникненні пожежі в спортивному залі не впадати в паніку, слідувати інструкцій тренера-викладача, негайно евакуюватися із залу через всі наявні евакуаційні виходи, повідомити про пожежу в пожежну частину та приступити до гасіння пожежі за допомогою наявних первинних засобів пожежогасіння, повідомити про пожежу адміністрацію установи.

 

  1. Вимоги безпеки після закінчення занять

5.1. Провітрити спортивний зал. Прибрати у відведене місце спортивний інвентар для зберігання і провести вологе прибирання спортивного залу.

5.2. Організовано залишити місце проведення заняття.

5.3. Борцям, які займалися, зняти спортивний одяг і спортивне взуття, прийняти душ або ретельно вимити обличчя і руки з милом.

5.4. Свою особисту спортивне спорядження (трико, бандаж, борцовки, тренувальний костюм) борець зобов’язаний утримувати в чистоті; трико і бандаж необхідно регулярно прати і прасувати.

 

  1. Загальні вимоги ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ ЗМАГАНЬ.

6.1 До спортивних змагань допускаються спортсмени, які пройшли медичний огляд і інструктаж з охорони праці та техніки безопасноти.

6.2 Учасники спортивних змагань зобов’язані дотримуватися правил їх проведення.

6.3 При проведенні спортивних змагань можливий вплив на їх учасників, небезпечних чинників:

– Травми при падінні на слизькому покритті;

– Травми при виконанні спортивних вправ;

– Участь в змаганнях без розминки.

6.4 При проведенні спортивних змагань повинен бути лікар і медична аптечка, що укомплектована необхідними медикаментами і перев’язувальними засобами для надання першої медичної допомоги потерпілому. При нещасному випадку з учасником спортивних змагань негайно надати першу допомогу потерпілому, при необхідності відправити його до найближчої лікувальної установи, повідомити головного суддю змагань і адміністрацію спортивного закладу.

6.5. При несправності спортивного інвентарю та обладнання змагання припинити і повідомити про це головного суддю змагань.

6.6. Під час спортивних змагань учасники повинні дотримуватися правил носіння спортивного одягу і спортивного взуття, дотримуватися правил особистої гігієни.

 

 

  1. Вимоги безпеки перед початком змагань.

7.1 Одягти спортивну форму і спортивне взуття з неслизькою підошвою, дозволену правилами змагань.

7.2 Провести розминку.

7.3. Налаштуватися і бути готовим і зосередженим.

 

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗМАГАНЬ.

8.1. Не порушувати правила проведення змагань, строго виконувати всі команди (сигнали), що подаються суддею змагань.

8.2. Уникати умисних зіткнень з іншими учасниками змагань, не допускати поштовхів і ударів по їх руках, ногах і голові, які можуть призвести до травм.

8.3. При падіннях необхідно згрупуватися, щоб уникнути отримання травми.

 

  1. ВИМОГИ безпеки в аварійних ситуаціях ПРИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ.

 

9.1. При поганому самопочутті припинити участь в спортивних змаганнях, при необхідності звернутися до лікаря, повідомити про це суддю змагань для відмови в подальшій участі.

9.2. При отриманні травми учасником змагань необхідно негайно надати першу допомогу потерпілому, при необхідності відправити його до найближчої лікувальної установи, повідомити про це головного суддю змагань та адміністрацію.

9.3. При виникненні пожежі в спортивному залі не впадати в паніку, дотримуватись інструкцій тренера-викладача, негайно евакуювати учасників із залу через всі наявні евакуаційні виходи, повідомити про пожежу в пожежну частину та приступити до гасіння пожежі за допомогою наявних первинних засобів пожежогасіння, повідомити про пожежу адміністрацію установи.

 

  1. Вимоги безпеки після закінчення змагань

 

10.1. Перевірити за списком всіх учасників змагань.

10.2. Прибрати у відведене місце спортивний інвентар та обладнання.

10.3. Зняти спортивний одяг і спортивне взуття, прийняти душ або ретельно вимити обличчя і руки з милом.

 

Навчається, який допустив невиконання або порушення цих правил притягується до відповідальності і з ним проводиться повторний інструктаж. У разі повторного порушення він може бути усунений від тренувань на термін до одного тижня.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *